W Jeleniej Górze bez większych zniszczeń

Olszyna - most

W wielu miejscowościach trwa szacowanie strat wynikłych z intensywnych opadów, jakie miały miejsce w godzinach popołudniowych 26 lipca. W Jeleniej Górze deszcz nie spowodował większych zniszczeń...

Biuro Rzeczy Znalezionych

magazyn

Trafiają do nas m.in. rowery, wózki dziecięce, zdarzył się nóż – powiedzieli pracownicy zajmujący się Biurem – i mamy obowiązek przetrzymywania tych przedmiotów, co – w zależności od gabarytów – sprawia mniejsze, lub większe trudności.

Powstanie Warszawskie 1944 - syreny alarmowe w 72. rocznicę

Powstanie Warszawskie 1944

1 sierpnia, o godz. 17.00 - w 72. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, na obszarze Miasta Jeleniej Górze odezwą się syreny alarmowe by uczcić pamięć o Powstańcach i ich bohaterstwie.

Od 1 sierpnia nowe wzory deklaracji DGO (odpady)

Od 1 sierpnia obowiązywać będą nowe wzory deklaracji DGO. Deklaracja zawiera dane niezbędne do określenia wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz wysokość opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi

Silne burze z gradem - ostrzeżenie

burza

Prognozuje się wystąpienie silnych burz z opadami deszczu od 30 mm do 40 mm, lokalnie do 60 mm oraz porywami wiatru do 70 km/h. Lokalnie grad.

Ostrzeżenie o burzach!

Grad

miejscami prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu od 10 mm do 25 mm, lokalnie do 40 mm oraz porywami wiatru do 60 km/h. Możliwy grad.

SKOK w BLOK

Skok w blok 2016

Skok w Blok to dobra zabawa, miło spędzony czas, świetne wakacje, rewelacyjne warsztaty, znakomici animatorzy i aktorzy, fantastyczne wspomnienia. To animacyjno-artystyczny projekt realizowany na podwórkach dużych skupisk mieszkaniowych na terenie całego miasta.

Burze z gradem - ostrzeżenie meteo

prognozuje się wystąpienie silnych burz z opadami deszczu od 10 mm do 25 mm, lokalnie do 50 mm oraz porywami wiatru do 60 km/h, lokalnie grad

30 lipca Mobilny PSZOK – Karola Miarki, Transportowa

Mobilny pszok

30 lipca br. mobilny Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych zlokalizowany będzie przy ul. Karola Miarki / Transportowej na placu przy stacji PKP w godz. 10.00-13.00

WF z Paraolimpijczykiem Lucyna Kornobys w TVP

Wicemistrzyni świata w rzucie oszczepem na spotkaniu z młodzieżą opowiedziała o swojej karierze i zaprosiła do wspólnych ćwiczeń.

Jeleniogórzanki na Igrzyskach w Rio

Maja Włoszczowska Kross

Trzech olimpijczyków (a precyzyjnie – trzy olimpijki) w Rio de Janeiro są związane z Jelenią Górą i w najbliższym czasie wylecą na Igrzyska do Ameryki Południowej.

Okres remontu w szkołach

I Liceum Ogólnokształcące Jelenia Góra

Wakacje to dobry okres dla oświaty – Dobry w tym znaczeniu, że uczniowie i nauczyciele odpoczywają, a w szkołach trwają drobniejsze i „grubsze” remonty, więc młodzież wróci do odświeżonych sal lekcyjnych i sal gimnastycznych.

PDF Pobierz/Wydrukuj

MZK rozkład