Dotacje na zabytki I nabór wniosków - 2016

Stare Miasto

Miasto Jelenia Góra ogłasza nabór wniosków o udzielenie dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków.

Przedłużanie kart JKDR

Karta JKDR

Wydział Dialogu i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Jeleniej Góry informuje, że od dnia 1 września rozpocznie się procedura przedłużania terminu ważności wydanych wcześniej Jeleniogórskich Kart Dużej Rodziny.

Przetarg na przebudowę muru oporowego

ul. Górna Jelenia Góra

W systemie „zaprojektuj i wybuduj” odbywa się poszukiwanie w formie przetargu wykonawcy na roboty dotyczące wzmocnienia (przebudowy) muru oporowego przy ul. Górnej.

57. Wrzesień Jeleniogórski

57 Wrzesień Jeleniogórski

Wielkimi krokami zbliża się 57. Wrzesień Jeleniogórski czyli cykl imprez kulturalnych i rekreacyjnych, wystaw, kiermaszy czy plenerowych pokazów artystycznych adresowanych do widza w różnym wieku.

Remont ulicy Wrocławskiej

Remonty dróg

Trwa remont ulicy Wrocławskiej, który ma być planowo zakończony na przełomie września/października. Prace – ze względu na terminy obligujące do rozliczeń z instytucjami współfinansującymi te roboty, muszą być realizowane m.in. podczas tegorocznego lata.

Kontrole prędkości

Akcja prędkość

Przypominamy kierowcom o konieczności bezpiecznej i zgodnej z przepisami jazdy. Dziś (27 sierpnia) patrole Straży Miejskiej operują z fotoradarem przy ul. Cieplickiej, Podgórzyńskiej, Goduszyńskiej i Sobieszowskiej

Ogłoszenie Prezydenta Miasta Jeleniej Góry z dnia 18 sierpnia 2015 r.

Niepelnosprawni

Ogłoszenie Prezydenta Miasta Jeleniej Góry z dnia 18 sierpnia 2015 r. w sprawie zgłaszania kandydatów na członka Powiatowej Społecznej Rady Do Spraw Osób Niepełnosprawnych przy Prezydencie Miasta Jeleniej Góry.

Akcja mobilnego poboru krwi zawieszona

Ambulans do poboru krwi

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu informuje, że z przyczyn technicznych mobilna Akcja Poboru Krwi w Jeleniej Górze na Pl. Ratuszowym, zostaje zawieszona do odwołania.

Upały - ostrzeżenie

Wysokie temperatury

Prognozuje się temperaturę maksymalną w dzień od 29°C do 32°C. Temperatura minimalna w nocy od 17°C do 19°C. W sobotę najwyższe prawdopodobieństwo wystąpienia temperatur maksymalnych powyżej 30°C prognozuje się we wschodniej połowie Niziny Śląskiej.

Kwalifikacyjne kursy zawodowe

kurs zawodowy

Od 1 września 2012 r. nastąpiła zmiana w systemie kształcenia osób dorosłych, związana z nowym podejściem do kształcenia zawodowego. Rzeczą nową jest stworzenie możliwości uzyskania lub uzupełnienia kwalifikacji zawodowych w bardziej elastycznym systemie kształcenia ustawicznego.

Baner prowadzący do kalendarza imprez Miasta Jelenia Góra